Evde Korona Günlüğü, Gün 17, 7 Nisan 2020

Ekran Resmi 2020-04-07 21.41.37

Biz 17. günümüze sabah sporumuzla başladık.

Günlerdir bedenimi esnetmek için çaba sarfediyorum. Instagram’dan yoga fotoğraflarına “ahhh ahh” diyerek bakıyorum. Ayağını kolunun üstünden omzuna koyanlar, ikiye katlanıp kafasını bacaklarının arkasına geçirenler … “insan evladı mı bunlar, jimnastikçi mi, bu hareketleri yapmak kaç zaman alır? ” gibi lüzumsuz sorularla dakikalarımı geçiriyorum elim ekrandaki fotoğrafları yukarı kaydırırken.

Bilgisayar başına geçtiğimde gündemimde dün sonuçlanamayan problem vardı. Süreci yürütmekte olduğum şirketin yetkililerinin iyi niyetli ve yapıcı yaklaşımları ile geçici bir çözüm ürettik. Şükürler olsun.

Günümün büyük kısmında yine dün paylaşmış olduğum Gaia videolarını izledim ve on üç bölümü de bitirdim. Toplam altı saate denk gelen bir etüd oldu. Özellikle dokuz, on ve onbirinci videolardan meditasyon ve belirli bir şekilde nefes almanın epifiz ve hipofiz bezi üzerindeki etkilerini öğrendim, çok etkilendim. İlk defa bir kaynak beni meditasyon yapmaya bilimsel yaklaşımı ortaya koyarak ikna etmiş oldu.

Kim bilir, belki de korona virüs krizinin bana en büyük katkısı, sıkı bir yoga ve meditasyon uygulayıcısı haline gelebilecek yola girmek olabilir mi?

Düşün > seçimler yap > davranışa dök > deneyimle > hisset 

Akşam saatlerindeyse kitabımı okumaya devam ettim. Yazıyı bitirdikten sonra da okumaya devam edeceğim.

.

Washington Post – 07.04.2020 Korona Virüs Dünya Raporu (ilk 20 ülke)

Ekran Resmi 2020-04-08 08.53.55

 

#covid19 #sokağaçıkmayasağıistiyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir